”En tillmötesgående och noggrann personal som gör allt för beställaren”


Kunden i fokus, korta inställelsetider och flexibel personal är viktigt för oss. Vi utför alla typer av arbeten inom el, fiber och data. Specialområden för oss är servicearbeten, ombyggnationer samt ROT jobb.

Installationer utförs i samråd med dig som kund för bästa tänkbara lösning och pris.

Professionella installationer till ett konkurrenskraftigt pris.



Vår målsättning är att alltid lämna utförda installationer till  belåtenhet och önskemål för dig som kund.

Noggrannhet och kvalitet både på små och stora installationer.



Flexibel och målmedveten personal med kunden i fokus.



Personalen tillsammans med dig som kund bestämmer  tidpunkt för när vi kan börja och slutföra vårt arbete.

Jay Dizon

Serviceelektriker


Är grundaren av Dizons El AB och har en stor kompetens och yrkeserfarenhet. Jay har allmän behörighet vilket innebär att han har ansvaret för att elinstallationerna är korrekt utförda enligt elsäkerhet och standard.



Mob: 073-255 79 98

E-post: jay@dizonsel.se

Johanna Malmgren

Verksamhetschef och faktureringsansvarig


Johanna tar hand om all administration på Dizons El och alla våra affärssamarbeten.



Mob: 073-915 79 11

E-post: johanna.malmgren@dizonsel.se

Robert Westerlund

Arbetsledare/ Serviceelektriker


Robban kan det mesta inom stora projekt och servicejobb. Han tycker om att ha kundkontakt och brinner för kvalite. Felsökningar är en vardag för Robban.


Mob: 072-858 52 17

E-post: robert@dizonsel.se

Johan Holmgren

Serviceelektriker


Johan är en grym serviceelektriker med stor hjärta.



Mob:  070-769 95 74

E-post: johan@dizonsel.se

Pierre Kromeus 

Serviceelektriker


Pierre kan det mesta inom stora projekt och servicejobb. Han är väldigt nogrann med det han gör och planering är A och O för han.

Pierre älskar felsökningar.


Mob: 073-730 56 22

E-post: pierre@dizonsel.se

Casper Sjöblom

Elektriker


Casper älskar sitt jobb och vill lära sig mera. Trevlig och serviceminded mot kunderna, löser sina uppgifter med kvalite. Casper brinner för felsökningar och ny teknink.



Mob: 076-405 39 44

E-post: casper@dizonsel.se

Jonathan Ohlcén

Elektriker


Jonathan är en trevlig go kille som är intresserad av teknik och service. Han stämmer av med kunderna engång för mycket än för lite. Att klamra kabel är han en höjdare på, framför allt så älskar han höjder!



Mob: 

E-post: jonathano@dizonsel.se

Jonathan Hansson

Serviceelektriker


Jonathan är en grym serviceelektriker som ser möjligheter och snyggt blir det också.



Mob: 070-005 52 60

E-post: jonathan@dizonsel.se