”En tillmötesgående och noggrann personal som gör allt för beställaren”


Kunden i fokus, korta inställelsetider och flexibel personal är viktigt för oss. Vi utför alla typer av arbeten inom el, fiber och data. Specialområden för oss är servicearbeten, ombyggnationer samt ROT jobb.

Installationer utförs i samråd med dig som kund för bästa tänkbara lösning och pris.

Professionella installationer till ett konkurrenskraftigt pris.



Vår målsättning är att alltid lämna utförda installationer till  belåtenhet och önskemål för dig som kund.

Noggrannhet och kvalitet både på små och stora installationer.



Flexibel och målmedveten personal med kunden i fokus.



Personalen tillsammans med dig som kund bestämmer  tidpunkt för när vi kan börja och slutföra vårt arbete.

Jay Dizon


Är grundaren av Dizons El AB och har en stor kompetens och yrkeserfarenhet. Jay har allmän behörighet vilket innebär att han har ansvaret för att elinstallationerna är korrekt utförda enligt elsäkerhet och standard.



Mob: 073-255 79 98

E-post: jay@dizonsel.se

Johanna Malmgren

Verksamhetschef och faktureringsansvarig


Johanna tar hand om all administration på Dizons El och alla våra affärssamarbeten.



Mob: 073-915 79 11

E-post: johanna.malmgren@dizonsel.se

Daniel Hortin

Elektriker





Mob:  070-769 95 74

E-post: daniel@dizonsel.se

Martin Persson

Elektriker


Med erfarenhet av både mindre sevicearbeten, nybyggnation och stora fastighetsinstallationer kan Martin hjälpa er med det mesta.


Mob: 072-858 52 17

E-post: martin@dizonsel.se


Joel Holmström

Elektriker




Mob:

E-post: joel@dizonsel.se

Pierre Kromeus 

Elektriker




Mob: 073-730 56 22

E-post: pierre@dizonsel.se

Johannes van der Meer 

Elektriker




Mob: 

E-post: 

DIZONS EL AB © 2015. All Rights Reserved.